• Հայաստանում ճանապարհ փակած ցուցարարները չեն պատրաստվում ցրվել
Հայաստանի Տավուշի մարզի (Թովուզգալայի շրջան) բնակիչները, որոնք մասնակցում են բողոքի ակցիային, չեն պատրաստվում ցրվել և գիշերը կանցկացնեն բաց երկնքի տակ՝ շարունակելով փակ պահել միջպետական M6 ավտոճանապարհի մի հատվածը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, այս մասին հայտնել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը։
«Հիմա ես Տավուշի մարզում եմ։ Քաղաքացիները պատրաստվում են գիշերել հենց այստեղ՝ ճանապարհի վրա։ Տեղեկություններ կան, որ ոստիկանական ուժեր են կուտակում, պատրաստվում են ուժ կիրառել և այդպես ճանապարհը բացել, բայց գյուղացիները շարունակում են մնալ տեղում»,- ասել է Վարդանյանը:
Պատգամավորը հավելել է, որ քաղաքացիներին խոստացել են պարզաբանել իրավիճակը վաղը։
Վարդանյանը նշել է նաև, որ իր հետ են «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Մհեր Սահակյանը, Գառնիկ Դանիելյանը, Արման Ղազարյանը, Աշոտ Սիմոնյանը և Իշխան Սաղաթելյանը։

• Перекрывшие трассу в Армении не собираются расходиться
Протестующие жители Тавушской области (Товузгаланского района) Армении не собираются расходиться и проведут ночь под открытым небом, продолжая блокировать участок межгосударственной трассы М6.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщила депутат парламента от фракции «Айастан» Кристине Варданян.
«Сейчас я нахожусь в Тавушской области. Граждане готовятся ночевать прямо тут, на дороге. Есть информация о скоплениях сил полиции, о том, что они попытаются открыть дорогу, но граждане, несмотря на это, остаются на местах, разжигают костры», – сказала Варданян.
Депутат добавила, что гражданам обещали завтра прояснить ситуацию.
Варданян отметила, что вместе с ней находятся депутаты парламента от фракции «Айастан» Мгер Саакян, Гарник Даниелян, Арман Казарян, Ашот Симонян и Ишхан Сагателян.