• Ռուբեն Վարդանյանը ձերբակալվել է Լաչինի անցակետում և տեղափոխել Բաքու
Սեպտեմբերի 27-ին Լաչինի պետական սահմանային անցակետում Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության զինծառայողների զգոնության արդյունքում ձերբակալվել է ապօրինի կերպով Հանրապետություն ժամանած Ռուբեն Վարդանյանը (ծնված 1968 թ.), ով զբաղեցնում էր այսպես կոչված «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական նախարարի» պաշտոնը:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկությունը տարածել է Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը։
Նա ձերբակալվել է Ադրբեջանից Հայաստան մեկնելու փորձի ժամանակ։
Պետական սահմանապահ ծառայության արագ արձագանքման ուժերի ուղեկցությամբ Վարդանյանը տեղափոխվել է Բաքու քաղաք։

• Рубен Варданян задержан на ППП «Лачин» и доставлен в Баку
27 сентября на пункте пропуска через государственную границу «Лачин» в результате бдительности военнослужащих Государственной пограничной службы Азербайджана был задержан незаконно прибывший на территорию страны Рубен Варданян (1968 года рождения), занимавший должность так называемого «государственного министра Нагорно-Карабахской Республики».
Как сообщает Armenia.Az, информацию об этом распространила ГПС Азербайджана.
Он был задержан при попытке выехать из Азербайджана в Армению.
В сопровождении сотрудников сил быстрого реагирования Государственной пограничной службы Варданян доставлен в город Баку.
Для принятия решения в отношении задержанного Варданян передан соответствующим государственным органам.