02 Դեկտեմբերի 2022 - 17:31
Երևանում դեկտեմբերի 2-ին Հայաստանի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում քվեարկություն է տեղի ունեցել Ազգային ժողովի հայտարարության նախագծի վերաբերյալ՝ ի պատասխան Ադրբեջանի խորհրդարանի 2022 թվականի նոյեմբերի 8-ի հայտարարության։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հայկական լրատվամիջոցներին հղումով, քվեարկությանը մասնակցել է 31 պատգամավոր։ Նրանք բոլորը ներկայացնում էին խորհրդարանական ընդդիմությունը։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավորները ձեռնպահ են մնացել քվեարկությունից։ Այսպիսով, խորհրդարանը չի ընդունել ռազմական հանցագործ Քոչարյանի «Հայաստան» դաշինքի կողմից պատրաստված հակաադրբեջանական հայտարարության նախագիծը։

02 Декабря 2022 - 16:51
В Ереване на внеочередном заседании Национального собрания Армении 2 декабря состоялось голосование по проекту заявления НС в ответ на заявление парламента Азербайджана от 8 ноября 2022 года.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, в голосовании принял участие 31 депутат. Все они представляли парламентскую оппозицию.
Депутаты от правящей партии «Гражданский договор» воздержалась от участия в голосовании. Таким образом, парламент так и не принял проект антиазербайджанского заявления, подготовленный блоком военного преступника Кочаряна «Армения».