• Ալեքսանդր Վուչիչ. Նախագահ Իլհամ Ալիևից մենք շատ բան կարող ենք սովորել
Այսօր մենք հանդիպեցինք նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այսօր առավոտյան մենք հիանալի քննարկումներ ունեցանք: Բայց ինչ-ինչ պատճառով նա չի կարող ավելի երկար մնալ մեր երկրում։ Հուսով եմ, որ շատ շուտով մենք դեռ հնարավորություն կունենանք նրան հյուրընկալելու Սերբիայում։
Այս մասին Բելգրադում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը, հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով երկրի ղեկավարի կայքին։
«Մենք Ադրբեջանի հետ տարբեր հնարավորություններ ունենք շատ ոլորտներում։ Մենք՝ երկու պետություններս, ձգտում ենք պահպանել մեր տարածքային ամբողջականությունը։ Մասնավորապես, մենք աշխատում ենք միջազգային իրավունքի նորմերի կիրառման ուղղությամբ։ Սա նույնպես արվում է ՄԱԿ-ի շրջանակներում, և սա գովելի է։ Ես կարծում եմ, որ մենք շատ բան կարող ենք սովորել նախագահ Իլհամ Ալիևից»,- ընդգծել է Սերբիայի նախագահը։

• Александр Вучич: Мы можем многому научиться у президента Ильхама Алиева
Сегодня мы встретились с президентом Ильхамом Алиевым. Сегодня утром у нас были отличные обсуждения. Но из-за определенной ситуации он не сможет дольше оставаться в нашей стране. Я надеюсь, что в кратчайшие сроки у нас все еще будет возможность принять его в Сербии.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на сайт главы государства, об этом заявил президент Сербии Александр Вучич на совместной с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым пресс-конференции в Белграде.
«Мы с Азербайджаном имеем различные возможности во многих сферах. Мы, оба государства, стремящиеся сохранить территориальную целостность и представляем свои страны на международной арене. В частности, мы проводим работу по применению норм международного права. Это тоже делается в рамках ООН, и это похвально. Но я думаю, что мы можем многому научиться у президента Ильхама Алиева», - подчеркнул президент Сербии.