17 Դեկտեմբերի 2025 - 13:06
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է՝ Ճապոնիայում Ադրբեջանի դեսպանատան կայքում հրապարակման մեջ:
2025 թվականի դեկտեմբերի 17-ին Տոկիոյում պաշտոնապես մեկնարկել է՝ Աղետների ռիսկի նվազեցման Ասիական համաժողովը։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը գլխավորում է՝ Ադրբեջանի Արտակարգ իրավիճակների նախարարության գլխավոր վարչության պետ, գեներալ-մայոր Նիյազի Զամանովը», - նշվում է հրապարակման մեջ։
Հիշեցնենք, որ Աղետների ռիսկի նվազեցման ասիական համաժողովը (ACDR2025) Տոկիոյում անցկացվում է դեկտեմբերի 17-19-ը: Համաժողովի թեման է «Համատեղ դիմադրողականության ստեղծում. դեպի մեգա-աղետներին պատրաստված դիմադրողական հասարակություն»:

17 Декабря 2025 - 10:43
Азербайджан участвует в Азиатской конференции по снижению рисков стихийных бедствий (ACDR2025) в Токио.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в публикации на странице посольства Азербайджана в Японии.
«17 декабря 2025 года в Токио официально началась Азиатская конференция по снижению рисков стихийных бедствий. Азербайджанскую делегацию возглавляет начальник Главного управления Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджана генерал-майор Ниязи Заманов», — говорится в публикации.
Напомним, что в Токио 17–19 декабря проходит Азиатская конференция по снижению рисков стихийных бедствий (ACDR2025). Тема конференции — «Совместное создание устойчивости: на пути к устойчивому обществу, готовому к мега-катастрофам».