02 Դեկտեմբերի 2025 - 12:06
Բաքվի Ծովափնյա ազգային զբոսայգում՝ Նոր տարվա նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակներում բացվել է մեծ սառցադաշտ։
Ծովափնյա բուլվարի վարչակազմի մամուլի ծառայության ղեկավար Աֆսանա Մեհդիևան Armenia.Az-ին հայտնել է, որ գլխավոր նպատակը՝ բուլվարի հյուրերի համար տոնական տրամադրություն ստեղծելն է։
Բացօթյա սառցադաշտը, որը ստեղծվել է ÜNNA Studio-ի կողմից՝ Nargis հիմնադրամի կազմակերպչական աջակցությամբ, այցելուների համար բաց կլինի մինչև հունվարի 5-ը։ Սահադաշտի ընդհանուր մակերեսը 760 քառակուսի մետր է։
Բացի այդ, բուլվարը կզարդարվի ամանորյա ինստալյացիաներով, լուսավորությամբ և նոր դեկորատիվ տարրերով: Բուլվարում՝ Տիկնիկային թատրոնի հետևի տարածքում (Կույսի աշտարակի մոտ), բացվել է նաև ամանորյա տոնավաճառ:

02 Декабря 2025 - 10:06
В Приморском национальном парке Баку в рамках работ по подготовке к Новому году открыт большой ледовый каток.
Как сообщила Armenia.Az руководитель пресс-службы Управления Приморского бульвара Афсана Мехтиева, главная цель - создать праздничное настроение у гостей бульвара.
Открытый ледовый каток создан ÜNNA Studio при организационной поддержке Фонда Nargis, он будет открыт для посетителей до 5 января. Общая площадь катка - 760 кв. метров.
Кроме того, бульвар будет украшен новогодними инсталляциями, иллюминациями, тут установят новые декоративные элементы. Также на территории бульвара, на площадке позади здания Кукольного театра (близ Девичьей башни), заработала новогодняя ярмарка.