28 Նոյեմբերի 2025 - 11:36
Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսը պատրաստվում է վավերացնել Թուրքիայի հետ փոխադարձ ռազմական անվտանգության մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիրը։
Report-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան օրինագիծն այսօր քննարկվել է Միլլի Մեջլիսի պաշտպանության, անվտանգության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի հանձնաժողովի առցանց նիստում։
Քննարկումներից հետո «Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Թուրքիայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև փոխադարձ ռազմական անվտանգության ամրապնդման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագրի» վավերացման մասին օրենքի նախագիծը ներկայացվել է խորհրդարանի քննարկմանը։

• Милли Меджлис обсудит меморандум с Турцией о повышении уровня взаимной военной безопасности
Милли Меджлис Азербайджана готовится ратифицировать меморандум о взаимопонимании по укреплению взаимной военной безопасности с Турцией.
Как сообщает Report, соответствующий законопроект был рассмотрен сегодня на онлайн-заседании комитета Милли Меджлиса по обороне, безопасности и борьбе с коррупцией.
После обсуждений проект закона о ратификации «Меморандума о взаимопонимании между Министерством обороны Азербайджанской Республики и Министерством национальной обороны Турецкой Республики по укреплению взаимной военной безопасности» был рекомендован к рассмотрению на пленарном заседании парламента.
Напомним, что подписание данного Меморандума состоялось 22 июля 2025 года в рамках 17-й Международной выставки оборонной промышленности (IDEF-2025) в Турции.