27 Նոյեմբերի 2025 - 10:45
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) նախագահի առաջին տեղակալ Շամիլ Ռզաևը և փոխնախագահ Սամիր Փոլադովը հանդիպել են Ադրբեջանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Ռադոմսկու հետ։
Ըստ ANAMA-ի՝ դեսպանը տեղեկացվել է Ադրբեջանում ականային սպառնալիքի մասշտաբների, ինչպես նաև ազատագրված տարածքներում իրականացվող ականազերծման աշխատանքների մասին։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Լեհաստանի կողմից Ադրբեջանում մարդասիրական ականազերծման հնարավոր աջակցության, համագործակցության հեռանկարային ոլորտների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

• ANAMA проинформировала посла Польши о масштабах минной угрозы в Азербайджане
Первый заместитель председателя правления Азербайджанского агентства по разминированию (ANAMA) Шамиль Рзаев и заместитель председателя Самир Поладов встретились с чрезвычайным и полномочным послом Польши в нашей стране Павелом Радомски.
Как сообщили Armenia.Az в ANAMA, посол был проинформирован о масштабах минной угрозы в Азербайджане и проделанных работах по разминированию освобождённых от оккупации территорий.
На встрече состоялся обмен мнениями о возможностях поддержки Польшей гуманитарного разминирования в Азербайджане, перспективных направлениях сотрудничества, а также по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.