• Բայրամովը հանդիպել է Իտալիայի Սենատի նախագահի հետ
Իտալիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Իտալիայի Սենատի նախագահ Ինյացիո Լա Ռուսայի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բայրամովը գրել է Х-ի իր էջում։
«Ինձ համար հաճելի էր հանդիպել Իտալիայի Սենատի նախագահ Ինյացիո Լա Ռուսայի հետ Իտալիա կատարած իմ պաշտոնական այցի ընթացքում։
Մենք նշեցինք, որ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները և շարունակական քաղաքական երկխոսությունը կարևոր դեր են խաղում Ադրբեջանի և Իտալիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում։
Ընդգծվեց, որ հաշվի առնելով խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորությունը՝ անհրաժեշտ է ամրապնդել համագործակցությունը ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային և տարածաշրջանային խորհրդարանական հարթակներում», - նշել է Բայրամովը։

• Байрамов встретился с председателем Сената Италии
В рамках официального визита в Италию министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провёл встречу с председателем Сената Итальянской Республики Иньяцио Ла Русса.
Как передает Armenia.Az, об этом Байрамов сообщил на своей странице в Х.
«Мне было приятно встретиться с Иньяцио Ла Руссой, председателем Сената Италии, в рамках моего официального визита в Италию.
Мы отметили, что взаимные визиты на высоком уровне и постоянный политический диалог играют ключевую роль в развитии двусторонних отношений между Азербайджаном и Италией.
Было подлчеркнуто, что, учитывая важность парламентской дипломатии, крайне необходимо укреплять сотрудничество как на двусторонней основе, так и в рамках международных и региональных парламентских платформ», — заявил Джейхун Байрамов.