27 Նոյեմբերի 2025 - 09:26
Ադրբեջանի գյուղատնտեսության նախարար Մաջնուն Մամեդովի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով գտնվում է Վրաստանում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով գյուղատնտեսության նախարարությանը, այցի ընթացքում նախարարը կհանդիպի Վրաստանի շրջակա միջավայրի պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարար Դավիթ Սոնգուլաշվիլիի, կրթության, գիտության և երիտասարդության նախարար Գիվի Միկանաձեի և Վրաստանի խորհրդարանի ագրարային հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Գելա Սամխարաուլիի հետ։
Երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ հանդիպումների ժամանակ նախատեսվում է քննարկել գյուղատնտեսական ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հետ կապված արդիական հարցեր։
Նախատեսվում է նաև ադրբեջանական պատվիրակության այցը գյուղատնտեսական արտադրանքի վերամշակման տնտեսություններ և ձեռնարկություններ։

• Министр сельского хозяйства Азербайджана находится с визитом в Грузии
Делегация во главе с министром сельского хозяйства Азербайджана Меджнуном Мамедовым находится с официальным визитом в Грузии.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на Минсельхоз, в рамках визита глава ведомства встретится с министром охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии Давидом Сонгулашвили, министром образования, науки и молодежи Гиви Миканадзе, председателем Комитета по аграрным вопросам парламента Грузии Гелой Самхараули.
На встречах с участием делегаций двух стран планируется обсуждение актуальных вопросов расширения сотрудничества в аграрной сфере.
Также планируется посещение азербайджанской делегацией хозяйств и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции.