• FIFA Series-ը վերադառնում է Ադրբեջան
«Ուրախ եմ հայտնելու 2026 թվականի մարտ-ապրիլ ամիսներին FIFA Series-ի լայնածավալ մրցաշարի անցկացման մասին։ 2024 թվականի մարտին անցկացված փորձնական մրցաշարից հետո կարող ենք ասել, որ այս նախագիծը տարբեր մայրցամաքների ազգային հավաքականներին տրամադրում է եզակի հարթակ մրցակցության և փոխգործակցության համար՝ իրենց ներքին մրցաշարերից դուրս», - նշել է նա։
FIFA Series-ի տղամարդկանց մրցաշարերը կանցկացվեն Ավստրալիայում, Ադրբեջանում, Ինդոնեզիայում, Ղազախստանում, Մավրիկիոսում, Պուերտո Ռիկոյում, Ռուանդայում և Ուզբեկստանում, իսկ կանանց մրցաշարը կմեկնարկի Բրազիլիայում, Կոտ դ'Իվուարում և Թաիլանդում։ ՖԻՖԱ-ի այլ անդամ ասոցիացիաներ նույնպես հայտարարել են այս մրցաշարերը հյուրընկալելու իրենց մտադրության մասին։

24 Ноября 2025 - 10:48
«Я рад сообщить о проведении широкомасштабного турнира FIFA Series в рамках окна между играми в марте и апреле 2026 года. По итогам пилотного турнира, проведенного в марте 2024 года, можно сказать, что этот проект предоставляет национальным командам с разных континентов уникальную платформу для соревнований и взаимодействия за пределами национальных турниров», — заявил он.
Соревнования FIFA Series среди мужчин будут проведены в Австралии, Азербайджане, Индонезии, Казахстане, Маврикии, Пуэрто-Рико, Руанде и Узбекистане, а женские дебютируют в Бразилии, Кот-д’Ивуаре и Таиланде. Кроме того, другие ассоциации-члены FIFA также заявили о своем намерении принять у себя эти соревнования.