• ԵՄ լրտեսական առաքելությունը շարունակում է «գործողությունները» հայ-ադրբեջանական սահմանին
Հայաստանում ԵՄ հետախուզության և մոնիթորինգի առաքելության անդամները՝ շարունակում են «գործողություններ» իրականացնել Ադրբեջանին սահմանակից տարածքներում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է առաքելության՝ սոցիալական ցանցեի էջում։
«Մենք հպարտ ենք Իջևանի մեր բազայում հյուրընկալել Նիդեռլանդների ԱԳՆ պատվիրակությանը՝ Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի բաժնի ղեկավար Քերոլայն Ռամաեկերսի ղեկավարությամբ, և նրանց ծանոթացնել Տավուշի մարզում մեր գործողությունների տարածքին։
14 հոգուց բաղկացած հոլանդական զորակազմը ԵՄՄԱ-ի ամենամեծերից մեկն է։ Շնորհակալություն, Նիդեռլանդներ, Հայաստանում ԵՄ առաքելությանը անփոփոխ աջակցության համար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

• Шпионская миссия ЕС продолжает «операции» на границе Армении с Азербайджаном
Члены разведывательно-наблюдательной миссии Европейского Союза в Армении продолжают проводить «операции» на приграничных с Азербайджаном территориях.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится на странице миссии в соцсети Х.
«Гордимся тем, что принимаем на нашей базе в Иджеване делегацию МИД Нидерландов во главе с главой отдела Восточной Европы и Центральной Азии Каролин Рамакерс и знакомим их с районом наших операций в Тавушской области.
Контингент Нидерландов – один из крупнейших в EUMA, насчитывающий 14 человек. Благодарим вас, Нидерланды, за вашу неизменную поддержку миссии ЕС в Армении», — говорится в сообщении.