31 0Հոկտեմբերի 2025 - 09:12
Համագործակցության և համակարգման թուրքական գործակալության (TIKA) նախագահ Աբդուլլահ Էրենը հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևի հետ։
Report-ի փոխանցմամբ՝ Աբդուլլահ Էրենը համապատասխան գրառում է կատարել սոցիալական ցանցերում։
Նրա խոսքով՝ հանդիպման ժամանակ համապարփակ խորհրդակցություններ են անցկացվել Ադրբեջանում կազմակերպության գործունեության վերաբերյալ.
«Այս ջանքերը, որոնք մեր եղբայրության դրսևորումներից մեկն են, արտացոլում են մեր ընդհանուր պատմությունը, մշակույթը և հոգևոր միասնությունը։ Մենք վճռականորեն կշարունակենք համատեղ նախագծեր իրականացնել և ամրապնդել մեր հարաբերությունները»։

• Хикмет Гаджиев и Абдуллах Эрен обсудили деятельность TIKA в Азербайджане
Председатель Турецкого агентства по сотрудничеству и координации (TIKA) Абдуллах Эрен встретился с помощником президента Азербайджана — заведующим отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикметом Гаджиевым.
Как сообщает Report, соответствующей публикацией Абдуллах Эрен поделился в соцсетях.
По его словам, на встрече были проведены всесторонние консультации о деятельности организации в Азербайджане:
«Эти усилия, являющиеся одним из проявлений нашего братства, отражают нашу общую историю, культуру и духовное единство. Мы будем решительно продолжать реализацию совместных проектов и укреплять наши отношения».