31 0Հոկտեմբերի 2025 - 09:30
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը շնորհակալություն է հայտնել մի շարք բարեկամ և եղբայրական երկրներին, այդ թվում՝ Ադրբեջանին, Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադրման 102-ամյակի կապակցությամբ շնորհավորանքի համար։
Report-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի առաջնորդը համապատասխան հաղորդագրություն է զետեղել X սոցիալական ցանցում՝ կից հրապարակելով շնորհավորանքներ ուղարկած երկրների և միջազգային կազմակերպությունների դրոշները։
«Թուրք ժողովրդի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր երկրներին և միջազգային կազմակերպություններին, որոնք շնորհավորել են մեզ Հանրապետության հիմնադրման 102-ամյակի կապակցությամբ, նաև բարի մաղթանքների համար։ Իմ ողջույնն ու սերն եմ փոխանցում կիպրոսցի թուրքերին, ամբողջ աշխարհում ապրող թուրքական սփյուռքին, մեր եղբայրներին, բարեկամներին և դաշնակիցներին», - գրել է Էրդողանը։

31 Октября 2025 - 09:11
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган выразил благодарность ряду дружественных и братских стран, включая Азербайджан, за поздравления по случаю 102-й годовщины основания Турецкой Республики.
Как сообщает Report, турецкий лидер разместил соответствующее сообщение в социальной сети Х, сопроводив его флагами стран и международных организаций, направивших поздравления.
«От имени турецкого народа благодарю все государства и международные организации, поздравившие нас со 102-й годовщиной основания Республики, а также за их добрые пожелания. Передаю свои приветствия и любовь туркам-киприотам, представителям турецкой диаспоры по всему миру, нашим братьям, друзьям и союзникам», — написал Эрдоган.
Среди представленных флагов вторым после Турецкой Республики Северного Кипра был размещен флаг Азербайджана, что символически подчеркнуло особые братские отношения между двумя странами.