• Ռզաևա. Աղալիի բոլոր շենքերը լիովին գազիֆիկացված են
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջանների Վերակառուցման, շինարարության և կառավարման ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Իլհամիյա Ռզաևան նախագահի այցից հետո տարածաշրջանում կազմակերպված մեդիա շրջագայության ժամանակ։
Նրա խոսքով՝ Աղալը գյուղում շինարարության երկրորդ փուլում շահագործման կհանձնվի 103 տուն. «Դրանցից 55-ը երկսենյականոց մասնավոր տներ են։ Բացի այդ, կառուցվել է «Թաունհաուս» տիպի երեք եռահարկ շենք, որոնք ունեն 36 մեկսենյականոց և 12 երկսենյականոց բնակարաններ»։
Ռզաևան նշել է, որ գյուղում ստեղծվել է ավելի քան 2 հեկտար տարածք զբաղեցնող զբոսայգի. «Այն կծառայի որպես բաց հանգստի և զվարճանքի գոտի Աղալը և Մամեդբեյլի գյուղերի բնակիչների, ինչպես նաև տարածք այցելողների համար: Զբոսայգին բաժանված է հինգ ֆունկցիոնալ գոտիների, որոնք ապահովում են հանգստի, սպորտի և երեխաների զվարճանքի համար անհրաժեշտ բոլոր պայմանները: Տարածքում տնկվել են տարբեր ծառեր և թփեր»:

• Рзаева: Все здания в Агалы полностью газифицированы
Как сообщает Report, об этом сказала заведующая отделом по связям с общественностью Службы восстановления, строительства и управления в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах Ильхамия Рзаева в рамках медиатура, организованного по следам президента в регион.
По ее словам, на втором этапе строительства села Агалы будут сданы в пользование 103 дома: «Из них 55 — двухкомнатные частные дома. Кроме того, построены 3 трехэтажных двухблочных здания типа «Таунхаус», в которых 36 однокомнатных и 12 двухкомнатных квартир».
Рзаева отметила, что в селе разбит парк общей площадью более 2 га: «Парк будет функционировать как открытая зона отдыха и развлечений для жителей сел Агалы и Мамедбейли, а также для гостей района. Территория парка разделена на 5 функциональных зон, в которых созданы все условия для отдыха, занятий спортом и развлечений детей. На территории высажены различные деревья и кустарники».