• Գաֆարովա. Ադրբեջանցիներն ուրախանում են Թուրքիայի հաջողություններով
Այսօր Թուրքիան աջակցություն է ցուցաբերում Ադրբեջանին Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի վերականգնման գործում։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Միլլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան Բաքվում Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադրման 102-ամյակին նվիրված ընդունելության ժամանակ։
Նա միջոցառման մասնակիցներին փոխանցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի շնորհավորանքը։
Գաֆարովան ընդգծել է, որ ադրբեջանցիները ուրախանում են Թուրքիայի հաջողություններով, ինչպես սեփականով։ «Ադրբեջանը և Թուրքիան միշտ միասնական դիրքորոշում ունեն միջազգային հարցերում։ Մենք երբեք չենք մոռանա Թուրքիայի բարոյական աջակցությունը 44-օրյա պատերազմի ժամանակ։ Այսօր Թուրքիան աջակցում է Ադրբեջանին Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի վերականգնման գործում։ Մեր միասնությունը միշտ կծառայի երկու երկրների հաջողությանը», - նշել է նա։

30 Октября 2025 - 09:43
Сегодня Турция оказывает Азербайджану поддержку в восстановительных работах, проводимых в Карабахе и Восточном Зангезуре.
Как сообщает Report, об этом сказала председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова на приеме в Баку по случаю 102-й годовщины основания Турецкой Республики.
Она передала участникам мероприятия поздравления президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Гафарова подчеркнула, что азербайджанцы радуются успехам Турции как своим. «Азербайджан и Турция всегда выступают с единой позиции по международным вопросам. Мы никогда не забудем моральную поддержку Турции в период 44-дневной войны. Сегодня Турция поддерживает Азербайджан в восстановлении Карабаха и Восточного Зангезура. Наше единство всегда будет служить успеху обеих стран», - отметила она.