30 0Հոկտեմբերի 2025 - 09:45
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին X սոցիալական հարթակում գրել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Նա ընդգծել է, որ նոր դիվանագիտական առաքելությունն արտացոլում է երկու երկրների միջև աճող գործընկերության կարևոր փուլը:
«Մենք հանձնառու ենք խորացնել երկկողմ համագործակցությունը առևտրի, ներդրումների, մշակույթի և զբոսաշրջության ոլորտներում՝ նոր հնարավորություններ բացելու Ադրբեջանի և Օմանի ժողովուրդների համար։ Այս քայլերը արտացոլում են մեր ընդհանուր կամքը՝ ամրապնդելու քաղաքական երկխոսությունը, ժողովուրդների միջև կապերը և երկարաժամկետ գործընկերությունը»։

• Байрамов открыл посольство Азербайджана в Омане
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в соцсети X.
Он подчеркнул, что новое дипломатическое представительство отражает важный этап в растущем партнерстве между двумя странами:
«Мы привержены дальнейшему углублению двустороннего сотрудничества в сферах торговли, инвестиций, культуры и туризма с целью открытия новых возможностей для народов Азербайджана и Омана. Эти шаги отражают нашу общую волю к укреплению политического диалога, связей между народами и долгосрочного партнерства».