29 0Հոկտեմբերի 2025 - 16:45
Հինգշաբթի՝ նոյեմբերի 6-ին, Բաքվի Հեյդար Ալիևի անվան պալատում Գիտության և կրթության նախարարության հովանու ներքո՝ «ZəfərFest-5» ստեղծագործական փառատոն կանցկացվի, որը նվիրված է Հայրենական պատերազմի 5-րդ տարելիցին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են նախարարության մամուլի ծառայությունից, Հայրենական պատերազմում պատմական հաղթանակին նվիրված փառատոնն արդեն անցկացվում է հինգերորդ տարին։ «ZəfərFest»-ը ամեն տարի ծառայում է որպես կարևոր հարթակ՝ դպրոցականների և երիտասարդների հայրենասիրական ոգու և ստեղծագործական ներուժի ցուցադրման համար
Փառատոնի հիմնական նպատակն է՝ հարգել Հայրենական պատերազմի նահատակների հիշատակը և երեխաներին ու երիտասարդներին փոխանցել ադրբեջանական բանակի փառահեղ հաղթանակը և մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու պայքարի էությունը։

• В Баку пройдёт фестиваль ZəfərFest-5
В четверг, 6 ноября в бакинском Дворце имени Гейдара Алиева под эгидой Министерства науки и образования состоится творческий фестиваль «ZəfərFest-5», посвященный 5-летию Отечественной войны.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе министерства, фестиваль, посвящённый исторической победе в Отечественной войне, проводится уже пятый год. «ZəfərFest» ежегодно служит важной площадкой для демонстрации патриотического духа и творческого потенциала школьников и молодёжи.
Основная цель фестиваля – почтить память шехидов Отечественной войны, донести до детей и молодежи славную победу Азербайджанской Армии и суть борьбы за восстановление территориальной целостности нашей страны.
Мероприятие также направлено на то, чтобы донести до подрастающего поколения исторические достижения в Отечественной войне, героизм нашей армии и значение этой победы как триумф тюркского мира в целом.