• Վրացի և հայ խորհրդարանականները քննարկել են Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության գործընթացը
Վրաստանի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Գիա Վոլսկին հանդիպել է ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, սպորտի և երիտասարդության հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ի վրացական բյուրոն՝ կողմերը քննարկել են երկկողմ բարեկամության և համագործակցության հարաբերությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային հարցեր։
«ԱՄՆ-ի կողմից աջակցվող Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցային գործընթացը հատուկ նշանակություն ունի Հարավային Կովկասում խաղաղություն հաստատելու համար։ Մենք հուսով ենք, որ այս բանակցությունները հաջողությամբ կավարտվեն», - նշել է Վոլսկին։
Կողմերը նաև ընդգծել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև կրթության և մշակույթի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը։

29 Октября 2025 - 10:27
Первый вице-спикер парламента Грузии Гия Вольский встретился с председателем Комитета по науке, образованию, культуре, диаспоре, спорту и молодежи Национального собрания Армении Сисаком Габриеляном.
Как сообщает грузинское бюро Report, стороны обсудили двусторонние отношения дружбы и сотрудничества, а также региональные вопросы.
«Переговорный процесс между Азербайджаном и Арменией при поддержке США имеет особое значение для установления мира на Южном Кавказе. Мы надеемся, что эти переговоры будут успешно завершены», – заявил Вольский.
Стороны также подчеркнули необходимость расширения сотрудничества Армении и Грузии в области образования и культуры.