• Պուտինը զանգահարել է Ալիևին. օրակարգում են առևտուրը, էներգետիկան և տրանսպորտը
Հոկտեմբերի 24-ին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը զանգահարել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ' այս մասին ասվում է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Ի շարունակություն հոկտեմբերի 9-ին Դուշանբեում ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի շրջանակներում կայացած հանդիպման՝ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները քննարկել են երկկողմ օրակարգի մի շարք հրատապ հարցեր։
Պետությունների ղեկավարները վերահաստատել են իրենց փոխադարձ հետաքրքրությունը առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացման և էներգետիկայի, տրանսպորտի և լոգիստիկայի ոլորտներում համատեղ նախագծերի իրականացման հարցում։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային համագործակցության և միջազգային իրավիճակի մի շարք ասպեկտներ։ Իլհամ Ալիևը և Վլադիմիր Պուտինը պայմանավորվել են շարունակել շփումները տարբեր մակարդակներում։

• Путин позвонил Алиеву: на повестке торговля, энергетика и транспорт
24 октября президент Российской Федерации Владимир Путин позвонил президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
В продолжение встречи, состоявшейся 9 октября в Душанбе в рамках заседания Совета глав государств СНГ, президенты Азербайджана и России обсудили ряд актуальных вопросов двусторонней повестки.
Главы государств подтвердили взаимную заинтересованность в дальнейшем развитии торгово-экономических связей, реализации совместных проектов в энергетической и транспортно-логистической сферах.
В ходе телефонного разговора были затронуты некоторые аспекты регионального сотрудничества и международная ситуация. Ильхам Алиев и Владимир Путин условились о продолжении контактов на разных уровнях.