24 0Հոկտեմբերի 2025 - 16:03
Թուրքիայի Կարս նահանգում անցկացվող «Eternity 2025» եռակողմ համակարգչային հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների ընթացքում, որին մասնակցել են Ադրբեջանի, Վրաստանի և Թուրքիայի զինծառայողներ, կազմակերպվել է «Բարձրաստիճան դիտորդի օր»։
Միջոցառմանը մասնակցել են Առանձին համազորային բանակի հրամանատար գեներալ-մայոր Քյանան Սեյիդովը, Թուրքիայում Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմական կցորդի գրասենյակի ներկայացուցիչները և այլ երկրներից բարձրաստիճան հյուրեր։
Բարձրաստիճան հյուրերը զորավարժություններին հետևել են հրամանատարական կետից։
Բարձր է գնահատվել «Eternity 2025» եռակողմ համակարգչային հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների ընթացքը և մասնակից երկրների զինվորական անձնակազմի պրոֆեսիոնալիզմի մակարդակը։

• «День высокопоставленного наблюдателя» на совместных учениях Азербайджана, Грузии и Турции
В ходе трёхсторонних командно-штабных учений с компьютерной поддержкой «Eternity – 2025», проходящих в турецкой провинции Карс с участием военнослужащих Азербайджана, Грузии и Турции, состоялся «День высокопоставленного наблюдателя».
В мероприятии приняли участие командующий Отдельной общевойсковой армией генерал-майор Кянан Сеидов, представители аппарата военного атташе Азербайджанской Республики в Турции, а также высокопоставленные гости из других стран.
Высокопоставленные гости понаблюдали за ходом учений на командном пункте.
Ход трёхсторонних командно-штабных учений с компьютерной поддержкой «Eternity – 2025» и высокий профессионализм военнослужащих стран-участниц были удостоены высокой оценки.