24 0Հոկտեմբերի 2025 - 11:38
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան պատմել է՝ Ժնևում իր հայ գործընկեր Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպման մասին։
APA-ի փոխանցմամ՝ այսօրվա խորհրդարանական նիստում Գաֆարովան հայտարարել է, որ հանդիպումը թվով երրորդն էր Միջխորհրդարանական միության շրջանակներում։
«Հանդիպմանը ընդգծվել է՝ Վաշինգտոնի գագաթնաժողովում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքի կարևորությունը», - ասել է Սահիբա Գաֆարովան։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 21-ին Ժնևում հանդիպում է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի և Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Ալեն Սիմոնյանի միջև։

• Сахиба Гафарова о встрече с армянским коллегой в Женеве
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова рассказала о встрече в Женеве с армянским коллегой Аленом Симоняном.
Как сообщает АПА, на сегодняшнем заседании парламента Сахиба Гафарова заявила, что встреча была 3-й в рамках Межпарламентского Союза.
«На встрече была подчеркнута важность проделанной работы для реализации договоренностей, достигнутых на саммите в Вашингтоне» сказала Сахиба Гафарова.
Отметим, 21 октября в Женеве состоялась встреча между председателем Милли Меджлиса Азербайджана Сахибой Гафаровой и спикером парламента Армении Аленом Симоняном.