24 0Հոկտեմբերի 2025 - 11:22
ՆԱՏՕ-ի «Պաշտպանական կրթության ընդլայնման» ծրագրի (DEEP) շրջանակներում տեղի է ունեցել նախնական գնահատման հանդիպում՝ DEEP հեռավար ուսուցման փորձագետների և Ադրբեջանի Ազգային պաշտպանության համալսարանի ներկայացուցիչների միջև։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից՝ հանդիպմանը վերլուծվել է՝ Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև ռազմական կրթության և DEEP ծրագրի շրջանակներում համագործակցության ներկայիս մակարդակը, մտքեր են փոխանակվել՝ զարգացման դրա հեռանկարների վերաբերյալ և քննարկվել են հաջորդ տարվա համատեղ գործունեության ուղղությունները։
Այցի ընթացքում հյուրերը սեմինարներ են անցկացրել՝ Ազգային պաշտպանության համալսարանի ուսումնական հաստատություններում և ներկայացրել են՝ ՆԱՏՕ-ի սիստեմով հեռավար ուսուցման կազմակերպման վերաբերյալ ճեպազրույցներ։

24 Октября 2025 - 11:22
В рамках программы НАТО «Расширение военного образования» (DEEP) состоялась первичная оценочная встреча между экспертами DEEP по дистанционному обучению и представителями Национального университета обороны Азербайджана.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на встрече был проанализирован текущий уровень сотрудничества между Азербайджаном и НАТО в сфере военного образования и в рамках программы DEEP, проведен обмен мнениями о перспективах его развития, обсуждены направления совместной деятельности на следующий год.
В ходе визита гости провели семинары в учебных заведениях Национального университета обороны и представили брифинги, посвященные организации дистанционного обучения по системе НАТО.