• Նախարար. Ադրբեջանում իր աշխատանքը կսկսի Հունգարական համալսարանի մասնաճյուղ
Oxu.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է գյուղատնտեսության նախարար Մեջնուն Մամեդովը՝ Բաքվում 1-ին ադրբեջանական միջազգային ներդրումային ֆորումի երկրորդ օրը իր ելույթում։
Նրա խոսքով՝ համաշխարհային ներդրողների և գործընկերների համար հետաքրքրություն ներկայացնող մեկ այլ ոլորտ է հանդիսանում Ադրբեջանում առկա մարդկային կապիտալը։
«Մենք  մեծ ներդրումներ ենք կատարում կրթության մեջ։ Օրինակ՝ Իտալիայում համալսարանի հետ ռազմավարական գործընկերության շրջանակներում՝ բացվել է նոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություն, իսկ Ադրբեջանում շուտով կբացվի հունգարական MATE համալսարանի մասնաճյուղ», - նշել է նա։

23 Сентября 2025 - 16:40
Как сообщает Oxu.Az, об этом заявил министр сельского хозяйства Меджнун Мамедов, выступая во второй день работы I Азербайджанского международного инвестиционного форума в Баку.
По его словам, другой сферой, представляющей интерес для глобальных инвесторов и партнеров, является имеющийся в Азербайджане человеческий капитал.
«Мы вкладываем крупные инвестиции в образование. Например, в рамках стратегического партнерства с университетом в Италии открылось новое высшее учебное заведение, и скоро в Азербайджане начнет работу филиал Венгерского университета МАТЕ», — отметил он.