• Թուրքիայի կրթության նախարարը այցելել է Շուշա, Ֆիզուլի և Աղդամ
Թուրքիայի Հանրապետության ազգային կրթության նախարար Յուսուֆ Թեքինի գլխավորած պատվիրակությունը՝ Ադրբեջան կատարած այցի շրջանակներում՝ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևի հետ միասին այցելել է ազատագրված տարածքներ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Հանրապետության գիտության և կրթության նախարարության մամուլի ծառայությունից, այցի ընթացքում պատվիրակությունը այցելել է՝ Շուշայի թիվ 1 միջնակարգ դպրոց, Ֆիզուլիի Միրզա Ուլուղբեյի անվան թիվ 1 միջնակարգ դպրոց ու Աղդամի թիվ 1 միջնակարգ դպրոց և մանրամասն ծանոթացել է՝ այդ կրթական հաստատություններում ստեղծված ժամանակակից կրթական միջավայրին։
Յուսուֆ Թեքինը բարձր է գնահատել ժամանակակից կրթական ենթակառուցվածքների կարճաժամկետ բարելավումը՝ Ղարաբաղում արագ վերականգնման և վերակառուցման գործընթացի շրջանակներում։
Նա ընդգծել է, որ Շուշայի, Ֆիզուլիի և Աղդամի դպրոցներում աշակերտների համար ստեղծված ժամանակակից պայմանները ծառայում են՝ Ադրբեջանի ապագա սերունդներին բարձրորակ գիտելիքներով և հմտություններով ապահովմանը։

• Министр образования Турции посетил Шушу, Физули и Агдам
Делегация во главе с министром национального образования Турецкой Республики Юсуфом Текином в рамках визита в Азербайджан посетила освобожденные территории совместно с министром науки и образования Эмином Амруллаевым.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства науки и образования АР, в рамках визита делегация посетила среднюю школу № 1 города Шуша, среднюю школу № 1 города Физули имени Мирзы Улугбея и среднюю школу № 1 города Агдама, подробно ознакомилась с современной образовательной средой, созданной в этих учебных заведениях.
Юсуф Текин высоко оценил краткосрочное улучшение современной образовательной инфраструктуры в рамках процесса быстрого восстановления и реконструкции Карабаха.
Он особо подчеркнул, что современные условия, созданные для учащихся в школах Шуши, Физули и Агдама, служат обеспечению будущих поколений Азербайджана высокими знаниями и навыками.