• «Մեծ վերադարձ». նախկին ներքին տեղահանվածների հերթական խումբը վերադառնում է Խըդըրլը
Նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն՝ նախկին ներքին տեղահանվածների հերթական  խումբը վերադառնում է Աղդամի շրջանի Խըդըրլը գյուղ։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, Աղդամի շրջանի Խըդըրլը գյուղ վերադարձած ընտանիքները նախկինում ժամանակավորապես բնակվել են երկրի տարբեր շրջաններում՝ հիմնականում հանրակացարաններում, առողջարաններում և վարչական շենքերում։ Այս փուլում վերադառնում է 68 ընտանիք՝ 252 մարդ։
Հայրենի հողեր վերադարձած բնակիչները շնորհակալություն են հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային պետական համակողմանի հոգատարության համար։ Նրանք նաև երախտագիտություն են հայտնել քաջարի ադրբեջանական բանակին, հերոս զինվորներին և սպաներին, որոնք ազատագրել են մեր հողերը։

• «Великое возвращение»: в Хыдырлы возвращается очередная группа переселенцев
В соответствии с поручением президента Ильхама Алиева в село Хыдырлы Агдамского района возвращается очередная группа бывших вынужденных переселенцев.
Как передает Trend, семьи, возвращающиеся в село Хыдырлы Агдамского района, ранее временно проживали в различных регионах страны — преимущественно в общежитиях, санаториях и административных зданиях. На данном этапе возвращается 68 семей – 252 человека.
Возвращающиеся в родные края жители поблагодарили президента Ильхама Алиева и первого вице-президента Мехрибан Алиеву за всестороннюю государственную заботу. Они также выразили признательность доблестной азербайджанской армии, героическим солдатам и офицерам, освободившим наши земли от оккупации.