• Գրիգորյանը և Օվերչուկը քննարկել են տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերը
ՀՀ և ՌԴ փոխվարչապետներ Մհեր Գրիգորյանը և Ալեքսեյ Օվերչուկը բանակցություններ են վարել Երևանում՝ քննարկելով տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, այս մասին հայտնել է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը։
ՀՀ և ՌԴ միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներ Մհեր Գրիգորյանը և Ալեքսեյ Օվերչուկը նաև բանակցություններ են վարել ընդլայնված կազմով:
Հաղորդվում է, որ կողմերն ընդգծել են տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավասության և փոխադարձության սկզբունքների պահպանման անհրաժեշտությունը նման նախագծերի իրականացման գործում։

• Григорян и Оверчук обсудили вопросы разблокировки региональных коммуникаций
Вице-премьеры Армении и России — Мгер Григорян и Алексей Оверчук — провели переговоры в Ереване, обсудив вопросы разблокировки региональных коммуникаций.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщила пресс-служба армянского правительства.
Вице-премьеры, сопредседатели Межправкомиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Россией также провели переговоры в расширенном составе.
Сообщается, что стороны подчеркнули необходимость соблюдения принципов территориальной целостности, суверенитета, юрисдикции и взаимности при реализации подобных проектов.
Кроме того, Григорян поблагодарил российскую сторону за содействие в организации поставок зерна через КПП «Верхний Ларс».