20 Օգոստոսի 2025 - 10:55
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը X-ի իր էջում կիսվել է ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի դեսպան Խազար Իբրահիմի՝ Washington Examiner պարբերականին տված հարցազրույցով։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, «Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պատմական համաձայնագրից հետո Ադրբեջանի դեսպանը Թրամփին անվանել է «իսկական խաղաղարար»» վերնագրով հարցազրույցում Խազար Իբրահիմն ընդգծել է Թրամփի վարչակազմի կարևոր դերը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրման գործում։
Դիվանագետի խոսքով՝ Թրամփի նախագահության երկրորդ ժամկետի սկզբից ի վեր Բաքուն վստահ է եղել, որ ԱՄՆ առաջնորդը դրական փոփոխությունների կհասնի Կովկասում։

20 Августа 2025 - 08:55
Пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Левит на своей странице в сети «X» поделилась интервью посла Азербайджана в США Хазара Ибрагима изданию Washington Examiner.
Как передает Armenia.Az, в интервью под заголовком «Посол Азербайджана назвал Трампа «настоящим миротворцем» после исторического соглашения между Азербайджаном и Арменией» Хазар Ибрагим подчеркнул важную роль администрации Трампа в парафировании мирного соглашения между Азербайджаном и Арменией.
По словам дипломата, с начала второго срока президентства Трампа Баку был уверен, что лидер США добьется положительных сдвигов на Кавказе.