• Բաքուն և Նայրոբին քննարկել են համագործակցության հեռանկարները
Քենիայում Ադրբեջանի դեսպան Սուլթան Հաջիևը հանդիպել է Քենիայի հողերի, հասարակական աշխատանքների, բնակարանաշինության և քաղաքաշինության նախարար Էլիս Վահոմեի հետ՝ երկկողմ համագործակցության հեռանկարները քննարկելու համար։
Այս մասին Report-ին հայտնել են դեսպանատնից։
Հանդիպմանը նշվել է, որ Քենիան զգալի փորձ ունի քաղաքացիներին մատչելի բնակարաններով ապահովելու, ինչպես նաև կայուն քաղաքային զարգացման և կլիմայի փոփոխությանը հարմարվելու հարցերում։
Զրուցակիցները քննարկել են ՄԱԿ-ի Համաշխարհային քաղաքային ֆորումի 13-րդ նստաշրջանի (WUF13) նախապատրաստական աշխատանքները, որը տեղի կունենա 2026 թվականին Բաքվում, և հետաքրքրություն հայտնել այս ոլորտում համագործակցությունը ընդլայնելու հարցում։

• Баку и Найроби обсудили перспективы сотрудничества
Посол Азербайджана в Кении Султан Гаджиев встретился с министром земель, общественных работ, жилья и градостроительства Кении Элис Вахоме для обсуждения перспектив двустороннего сотрудничества.
Об этом Report сообщили в посольстве.
На встрече отмечено, что Кения имеет значительный опыт в обеспечении граждан доступным жильем, а также в вопросах устойчивого градостроительства и адаптации к изменению климата.
Собеседники обсудили подготовку к 13-й сессии Всемирного форума городов ООН (WUF13), которая пройдет в 2026 году в Баку, и выразили заинтересованность в расширении сотрудничества в этой сфере.
Посол также пригласил министра принять участие в III Азербайджанском градостроительном форуме, который состоится 15-17 октября 2025 года в Ханкенди и Баку.