• Ի.Ալիևը՝ ադրբեջանա-եգիպտական կապերի խորացման ներուժի մասին
Ուղերձում Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է իր գործընկերոջը և Եգիպտոսի ժողովրդին երկրի ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
Իլհամ Ալիևը նշել է մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման լավ դինամիկան, ընդգծել է, որ փոխադարձ բարձր մակարդակի այցելությունները և կանոնավոր շփումները կարևոր դեր են խաղում՝ երկկողմ համագործակցությունը նոր բովանդակությամբ հարստացնելու գործում։
Նախագահի խոսքով՝ այսօր կա հսկայական ներուժ ադրբեջանա-եգիպտական հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում խորացնելու համար։ Իլհամ Ալիևը վստահություն է հայտնել, որ Բաքուն և Կահիրեն կշարունակեն համատեղ ջանքեր գործադրել՝ ավանդական բարեկամական կապերի և արդյունավետ համագործակցության հետագա ընդլայնման ուղղությամբ։

23 Июля 2025 - 12:50
В письме Ильхам Алиев поздравил коллегу и народ Египта с национальным праздником этой страны – Днем революции.
Ильхам Алиев отметил хорошую динамику развития отношений между нашими странами, подчеркнул, что взаимные визиты на высоком уровне и регулярные контакты играют важную роль в наполнении двустороннего сотрудничества новым содержанием.
По мнению президента, сегодня существует огромный потенциал для углубления азербайджано-египетских связей в различных сферах. Ильхам Алиев выразил уверенность, что Баку и Каир продолжат прилагать совместные усилия для дальнейшего расширения традиционных дружественных связей и плодотворного сотрудничества.