23 Հուլիս 2025 - 12:15
Շարունակվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի և նախարարության ղեկավար կազմի այցը Թուրքիա:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, այցի ընթացքում Զաքիր Հասանովը հանդիպել է՝ Թուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Հալուք Գյորգյունի հետ։
IDEF-2025 17-րդ միջազգային պաշտպանական արդյունաբերության ցուցահանդեսի շրջանակներում կայացած հանդիպմանը հատուկ ընդգծվել է, որ բարեկամության, եղբայրության և ռազմավարական դաշինքի վրա հիմնված ադրբեջանա-թուրքական ռազմական համագործակցության հետագա ընդլայնումը՝ գտնվում է երկու պետությունների ղեկավարների ուշադրության կենտրոնում: Կողմերը քննարկել են նաև՝ մեր երկրների միջև ռազմական կապերի զարգացման հեռանկարները և հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

23 Июля 2025 - 13:37
Продолжается визит в Турцию министра обороны Азербайджана генерал-полковника Закира Гасанова и руководящего состава министерства.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в рамках визита состоялась встреча Закира Гасанова с председателем Комитета оборонной промышленности Турции Халуком Гёргюном.
На встрече, прошедшей в рамках 17-й Международной выставки оборонной промышленности IDEF-2025, было особо подчеркнуто, что дальнейшее расширение азербайджано-турецкого военного сотрудничества, основанного на дружбе, братстве и стратегическом союзничестве, находится в центре внимания глав двух государств. Стороны также обсудили перспективы развития военных связей между нашими странами и другие вопросы, представляющие интерес.