• Բաքուն և Բաղդադը քննարկել են դատական և իրավական ոլորտներում համագործակցության զարգացման հարցերը
Արդարադատության նախարար Ֆարիդ Ահմեդովը հանդիպել է՝ այցով Ադրբեջանում գտնվող, Իրաքի Գերագույն դատարանի նախագահ Մունտեր Իբրահիմ Հուսեյնի գլխավորած պատվիրակության հետ,
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, հանդիպմանը նշվել է, որ Ադրբեջանն ու Իրաքը միշտ ցուցաբերում են համերաշխություն տարբեր միջազգային կառույցներում, իսկ փոխադարձ այցելություններն ու հանդիպումները նպաստում են երկկողմ համագործակցության զարգացմանը։
Ֆարիդ Ահմեդովը վստահություն է հայտնել, որ այցը լրացուցիչ ազդակ կհաղորդի՝ երկու պետությունների միջև իրավական համագործակցության ոլորտում հարաբերությունների զարգացմանը։ Նախարարը նշել է՝ երկրների միջև իրավական ոլորտում կապերի զարգացման լայն հնարավորությունների առկայությունը։
Հուսեյնը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ փոխադարձ այցելությունները նպաստում են՝ երկրների միջև դատական և իրավական ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանը, իրավական ոլորտում առաջընթացին, ինչպես նաև ընդգծել է՝ նման այցելությունների կարևորությունը փոխադարձ փորձի ուսումնասիրման համար։

16 Июля 2025 - 11:15
Министр юстиции Фарид Ахмедов встретился с делегацией во главе с председателем Федерального Верховного суда Ирака Мунтером Ибрахимом Хуссейном, находящейся с визитом в Азербайджане.
Как сообщает Report, на встрече было отмечено, что Азербайджан и Ирак всегда демонстрируют солидарность в различных международных институтах, а взаимные визиты и встречи способствуют развитию двустороннего сотрудничества.
Фарид Ахмедов выразил уверенность, что визит придаст дополнительный импульс развитию отношений между двумя государствами в сфере правового сотрудничества. Министр отметил наличие широких возможностей для развития связей между странами в правовой сфере.
Хуссейн выразил благодарность за теплый прием и отметил, что взаимные визиты способствуют расширению сотрудничества между странами в судебной и правовой сферах, прогрессу в правовой области, а также подчеркнул важность таких визитов для изучения взаимного опыта.