• Ի.Ալիև. Մենք մեծ հետաքրքրությամբ և ուրախությամբ ենք հետևում Ուզբեկստանի սրընթաց զարգացմանը
Մենք մեծ հետաքրքրությամբ և ուրախությամբ ենք հետևում Ուզբեկստանի սրընթաց զարգացմանը, բոլոր ոլորտներում լայնածավալ բարեփոխումների իրականացմանը: Մենք ուրախ ենք, թե ինչպես է տարեցտարի բարձրանում Ուզբեկստանի իմիջը միջազգային ասպարեզում, ինչպես է աճում տնտեսական ներուժը, և լուծվում են հասարակական կյանքի բազմաթիվ հարցեր:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այս մասին ասել է՝ Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ համատեղ հայտարարության մեջ:
«Այս ամենը նախագահի, Ուզբեկստանի ղեկավարության մտածված քաղաքականության արդյունքն է: Այս ամենը արտահայտվում է կոնկրետ ծրագրերում: Մենք՝ որպես ընկերներ, որպես եղբայրներ, անկեղծորեն ուրախ ենք դրա համար», - ընդգծել է պետության ղեկավարը:

• Алиев: Мы с большим интересом и радостью наблюдаем за стремительным развитием Узбекистана
Мы с большим интересом и радостью наблюдаем за стремительным развитием Узбекистана, осуществлением широкомасштабных реформ во всех сферах. Рады тому, как имидж Узбекистана на международной арене повышается из года в год, как растет экономический потенциал, решаются многие вопросы социальной жизни.
Как передает АЗЕРТАДЖ, об этом Президент Азербайджана Ильхам Алиев сказал в совместном заявлении с Президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым.
«Все это результат продуманной политики Президента, руководства Узбекистана. Все это выражается и в конкретных программах. Мы, как друзья, как братья, этому искренне рады», - подчеркнул глава государства.