02 Հուլիս 2025 - 17:22
Թուրքական Haber Global հեռուստաալիքը, Լաչինում անցկացված՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) կանանց ֆորումի մասին ռեպորտաժ է պատրաստել։
Ռեպորտաժում նշվել է միջոցառման նկատմամբ մեծ հետաքրքրությունը, պատմվել է՝ ֆորումի շրջանակներում տարբեր թեմաներով քննարկումների կազմակերպման մասին՝ Ադրբեջանի, Թուրքիայի, Ուզբեկստանի, Պակիստանի, Տաջիկստանի, Ղրղզստանի և Թուրքմենստանի փոխնախարարների, պատգամավորների և այլ պաշտոնյաների մասնակցությամբ։
Տեսանյութում նաև ընդգծվել է, որ ՏՀԿ կանանց ֆորումը անցկացվում է առաջին անգամ և նպատակ ունի ուշադրություն հրավիրել կանանց դերի վրա՝ քաղաքաշինության, կլիմայի փոփոխության և այլ գլոբալ խնդիրների մեջ։

02 Июля 2025 - 15:05
Турецкий телеканал Haber Global подготовил сюжет о Женском форуме Организации экономического сотрудничества (ОЭС), прошедшем в Лачине.
В сюжете отмечен большой интерес к мероприятию, рассказано об организации в рамках форума панелей на различные темы с участием заместителей министров, депутатов и других должностных лиц Азербайджана, Турции, Узбекистана, Пакистана, Таджикистана, Кыргызстана и Туркменистана.
В видеоматериале также подчеркнуто, что Женский форум ОЭС проводится впервые и призван привлечь внимание к роли женщин в урбанизации, изменении климата и других глобальных вопросах.