02 Հուլիս 2025 - 16:44
Ներքին գործերի նախարար, գեներալ-գնդապետ Վիլայաթ Էյվազովը և Ներքին գործերի նախարարության ղեկավար կազմը այցելել են համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի գերեզման՝ Ադրբեջանի ոստիկանության ստեղծման 107-ամյակի կապակցությամբ։
Այս մասին Armenia.Az-ին տեղեկացրել են Ներքին գործերի նախարարությունում։
Վիլայաթ Էյվազովը և նախարարության ղեկավար կազմը ժամանել են Պատվո հւղարկավորման ծառուղի և ծաղկեպսակ են դրել մեծ առաջնորդի գերեզմանին։
Այնուհետև Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանական ակադեմիայում տեղի է ունեցել՝ Ոստիկանության օրվան և 2024-2025 ուսումնական տարվա ավարտական հանդիսավոր արարողությունը։
Ներքին գործերի նախարար, գեներալ-գնդապետ Վիլայաթ Էյվազովը նշել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հատուկ ուշադրության և հոգատարության շնորհիվ՝ Ներքին գործերի նախարարությունում ստեղծվել է հզոր և ժամանակակից նյութատեխնիկական բազա, ժամանակի մարտահրավերներին համապատասխան կառուցվածքային բարեփոխումներ են իրականացվել, համակարգային միջոցառումներ են իրականացվում անձնակազմի սոցիալական պաշտպանության ամրապնդման և նրանց մասնագիտական պատրաստվածության բարելավման ուղղությամբ: Նա ընդգծել է, որ ոստիկանության մարմինները, որոնք ապացուցել են իրենց՝ հանցագործության, այդ թվում՝ դրա անդրազգային ձևերի դեմ պայքարում, հասարակական կարգի և անվտանգության ապահովման գործում, բարձր մակարդակով երաշխավորում են յուրաքանչյուր անձի օրինական շահերի, իրավունքների և ազատությունների պաշտպանությունը:

02 Июля 2025 - 14:44
Министр внутренних дел генерал-полковник Вилаят Эйвазов и руководящий состав МВД посетили могилу общенационального лидера Гейдара Алиева по случаю 107-й годовщины создания Азербайджанской полиции.
Об этом Armenia.Az сообщили в Министерстве внутренних дел.
Вилаят Эйвазов и руководящий состав министерства прибыли в Аллею почетного захоронения и возложили венок к могиле великого лидера.
Затем в Полицейской академии Министерства внутренних дел состоялась торжественная церемония, посвящённая Дню полиции и выпуску 2024–2025 учебного года.
Министр внутренних дел генерал-полковник Вилаят Эйвазов отметил, что благодаря особому вниманию и заботе президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в МВД создана мощная и современная материально-техническая база, проведены структурные реформы в соответствии с вызовами времени, реализуются системные меры по усилению социальной защиты личного состава и повышению его профессиональной подготовки. Он подчеркнул, что органы полиции, проявившие себя в борьбе с преступностью, включая её транснациональные формы, в обеспечении общественного порядка и безопасности, на высоком уровне гарантируют защиту законных интересов, прав и свобод каждого человека.
В завершение Вилаят Эйвазов вручил дипломы выпускникам.
Напомним, что согласно указу общенационального лидера Гейдара Алиева, подписанному 24 мая 1998 года, 2 июля объявлен Днем азербайджанской полиции.