• Միլլի Մեջլիսը մեղադրել է ռուսական լրատվամիջոցներին հակաադրբեջանական արշավի համար
Միլլի Մեջլիսի արտաքին միջամտությունների և հիբրիդային սպառնալիքների հակազդման ժամանակավոր հանձնաժողովի կողմից անցկացված մոնիթորինգը պարզել է, որ Եկատերինբուրգում ադրբեջանցիների դեմ իրականացված անօրինական գործողություններից հետո, ռուսական լրատվամիջոցներում և թելեգրամյան հարթակում տարբեր լրատվական ալիքների և անհատների կողմից սկսվել է լայնածավալ տեղեկատվական արշավ Ադրբեջանի և Ռուսաստանում բնակվող ադրբեջանցիների դեմ։
Ինչպես Armenia.Az-ին-ին հայտնել են գերատեսչությունից, հանձնաժողովի հետաքննությունը արձանագրել է, որ վերոնշյալ ռեսուրսներում լայնորեն քարոզվում են մեր հայրենակիցների նկատմամբ ագրեսիա և անմարդկային վերաբերմունք, ինչպես նաև Ադրբեջանի Հանրապետության նկատմամբ անբարյացակամ քայլեր ձեռնարկելու սադրիչ կոչեր։
«Արտաքին միջամտությունների և հիբրիդային սպառնալիքների հակազդման ժամանակավոր հանձնաժողովը, Միլլի Մեջլիսի ապարատի, համապատասխան հանձնաժողովների և այլ պետական մարմինների հետ համակարգված, կանխարգելիչ միջոցներ է ձեռնարկում Ադրբեջանի դեմ ուղղված ապատեղեկատվական արշավների կապակցությամբ։ Կոչ ենք անում արտերկրում բնակվող մեր քաղաքացիներին և հայրենակիցներին վստահել և վկայակոչել բացառապես Ադրբեջանի Հանրապետության պետական մարմինների և պաշտոնյաների տեղեկատվությանը», - ասվում է հայտարարության մեջ։

02 Июля 2025 - 11:47
Мониторинги временной комиссии Милли Меджлиса по противодействию внешним вмешательствам и гибридным угрозам установили, что после противоправных действий в отношении азербайджанцев в Екатеринбурге, в российских медиа и на платформе Telegram различными новостными каналами и лицами была развернута масштабная информационная кампания против Азербайджана и проживающих в России азербайджанцев.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, расследование комиссии зафиксировало, что на указанных ресурсах широко пропагандировались агрессия и бесчеловечное отношение к нашим соотечественникам, а также провокационные призывы к осуществлению недружественных шагов против Азербайджанской Республики.
«Временная комиссия по противодействию внешним вмешательствам и гибридным угрозам в координации с Аппаратом, соответствующими комитетами Милли Меджлиса и другими государственными органами принимает превентивные меры в связи с дезинформационными кампаниями, направленными против Азербайджана. Призываем наших граждан и соотечественников, проживающих за рубежом, доверять и ссылаться исключительно на информацию от госструктур и официальных лиц Азербайджанской Республики», — говорится в заявлении.