01 Հուլիս 2025 - 10:29
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը կրկին շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին 2023 թվականի փետրվարյան երկրաշարժերի հետևանքների վերացման գործում ցուցաբերած օգնության համար։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, հունիսի 30-ին Անկարայում նախարարների կաբինետի նիստից հետո կայացած ճեպազրույցում ելույթ ունենալով՝ Թուրքիայի առաջնորդը հիշեցրել է Քահրամանմարաշում ադրբեջանական թաղամասի բացման մասին։
«Իմ եղբոր՝ Իլհամ Ալիևի հետ միասին մենք բացեցինք ադրբեջանական թաղամասը։ Ես կրկին ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Ադրբեջանի ժողովրդին, որը աղետի առաջին օրվանից օգնության ձեռք մեկնեց մեր երկրին», - ասել է նա։

• Эрдоган вновь поблагодарил Азербайджан за помощь
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган вновь поблагодарил Азербайджан за помощь в устранении последствий февральских землетрясений 2023 года.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, выступая 30 июня на брифинге по итогам заседания Кабинета министров в Анкаре, турецкий лидер напомнил об открытии Азербайджанского квартала в Кахраманмараше.
«Вместе со своим братом Ильхамом Алиевым мы открыли Азербайджанский квартал. Хочу вновь поблагодарить народ Азербайджана, который с первого дня бедствия протянул руку помощи нашей стране», - сказал он.
Глава турецкого государства также прокомментировал итоги саммита НАТО в Гааге, объявив, что лидеры Североатлантического альянса соберутся в 2026 году в Анкаре.