• «Մեծ վերադարձ». աշխատանքի տոնավաճառներ՝ Ջաբրայիլում, Զանգիլանում և Լաչինում
«Մեծ վերադարձ» ծրագրի իրականացման շրջանակներում Ադրբեջանի աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությանն առընթեր զբաղվածության պետական գործակալությունը պարբերաբար աշխատանքի տոնավաճառներ է անցկացնում Ջաբրայիլում, Զանգիլանում և Լաչինում:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունում, տոնավաճառներում հինգ գործատուներ աշխատանք փնտրողներին ներկայացրել են 60 թափուր աշխատատեղ, որոնք հիմնականում ներառում էին այնպիսի մասնագիտություններ, ինչպիսիք են՝ դերձակուհի, գորգագործ, մատուցող, էլեկտրիկ, սանտեխնիկ, օպերատոր և տնային տնտեսուհի։
Տոնավաճառին մասնակցած բնակիչներին տրամադրվել է տեղեկատվություն թափուր աշխատատեղերի և աշխատանքային պարտականությունների մասին։

• «Великое возвращение»: в Джебраиле, Зангилане и Лачине прошли ярмарки труда
В рамках реализации программы Великого возвращения Государственное агентство занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения (МТСЗН) Азербайджана провело очередные ярмарки труда в Джебраиле, Зангилане и Лачине.
Как сообщили Report в ведомстве, на ярмарках пять работодателей представили соискателям 60 вакансий, которые в основном включали такие профессии, как швея, ковроткач, официант, электрик, сантехник, оператор, хозяйственник.
Жителям, принявшим участие в ярмарке, была предоставлена информация о вакансиях и трудовых обязанностях, а также проведена регистрация кандидатов, соответствующих вакансиям.