26 Հունիսի 2025 - 09:48
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովն հանդիպել է մի խումբ զինծառայողների հետ, որոնք նախագահ Իլհամ Ալիևի կարգադրությամբ արժանացել են բարձրագույն զինվորական կոչումների։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպման ժամանակ ընթերցվել են նախագահի 2025 թվականի հունիսի 25-ի «Պաշտպանության նախարարության զինծառայողներին «գեներալ-մայոր» բարձրագույն զինվորական կոչում շնորհելու մասին» հրամանագիրը և պաշտպանության նախարարի համապատասխան հրամանը։
Զաքիր Հասանովը զինծառայողներին է փոխանցել Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի շնորհավորանքները և մաղթել նրանց հաջողություններ իրենց հետագա ծառայության մեջ։

• Закир Гасанов провел встречу с военнослужащими, получившими высшие воинские звания
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов сегодня встретился с военнослужащими, которым, согласно распоряжению президента Ильхама Алиева, присвоены высшие воинские звания.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве обороны, на встрече было зачитано распоряжение президента от 25 июня 2025 года «О присвоении высшего воинского звания «генерал-майор» военнослужащим Министерства обороны» и соответствующий приказ министра обороны.
Закир Гасанов передал военнослужащим поздравления верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, пожелал им успехов в дальнейшей службе.
Награжденные офицеры выразили благодарность президенту и руководству министерства за оказанное доверие.