• Նահատակների ընտանիքները Զինված ուժերի օրվան ընդառաջ այցելել են Զանգիլան և Ջաբրայիլ
Զինված ուժերի օրվա կապակցությամբ, նահատակների ընտանիքների անդամների խումբը այցելել է օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ և մասնակցել այնտեղ անցկացվող միջոցառումներին: Զանգիլանի շրջան և Ջաբրայիլ քաղաք այցելած պատվավոր հյուրերը նախ ժամանել են Աղալը գյուղ, որտեղից սկսվել է Մեծ վերադարձը օկուպացիայից ազատագրված հողեր։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Զանգիլանի քաղաքային մզկիթ այցելելուց հետո հյուրերը ծանոթացել են քաղաքում իրականացվող շինարարական և վերականգնողական աշխատանքներին, ինչպես նաև Զանգիլանի Կոնգրեսի կենտրոնին, որտեղ արդեն անցկացվել են մի քանի միջոցառումներ։
Վերջում, «Ağalı» հյուրանոցում բնակիչներին և նահատակների ընտանիքի անդամներին ներկայացվել են Շամիստան Ալիզամանլիի կատարմամբ հայրենասիրական երգեր և գեղարվեստական կոմպոզիցիաներ։

25 Июня 2025 - 17:16
Группа членов семей шехидов по случаю Дня Вооруженных сил посетила территории, освобожденные от оккупации доблестной азербайджанской армией, присоединилась к проводимым здесь мероприятиям. Почетные гости, посетившие Зангиланский район и город Джебраил, сначала прибыли в село Агалы, откуда началось Великое возвращение на освобожденные от оккупации земли.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, побывав в Зангиланской городской мечети, гости затем ознакомились с проводимыми в городе строительно-восстановительными работами, а также с Зангиланским конгресс-центром, где уже прошло несколько мероприятий.
В завершение в отеле Ağalı жителям и членам семей шехидов были представлены патриотические песни в исполнении Шамистана Ализаманлы, а также художественные композиции.
Поездка, организованная Общественным объединением поддержки семей шехидов «Зафар» и Службой восстановления, строительства и управления в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах, завершилась на следующий день ознакомительной экскурсией по городу Джебраил.