25 Հունիսի 2025 - 17:40
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից, Ալիևն ընդգծել է, որ երկու երկրների դատախազական, դատական և արդարադատության մարմինների միջև բազմաթիվ հանդիպումները, ինչպես նաև միջազգային միջոցառումների շրջանակներում հաստատված արդյունավետ երկխոսությունը կարևոր դեր են խաղացել երկկողմ համագործակցության զարգացման գործում։
Նա հատուկ նշել է Թուրքիայի դատախազության պատվիրակության մասնակցությունը COP29-ի և Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի 29-րդ տարեկան համաժողովի շրջանակներում անցկացված բարձր մակարդակի նիստին։
Աքգյունը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ պետությունների ղեկավարների հաջող քաղաքականության արդյունքում երկրների միջև եղբայրական հարաբերությունները հասել են ամենաբարձր մակարդակի։

• Камран Алиев встретился с послом Турции в Азербайджане
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Генпрокуратуры, Алиев подчеркнул, что важную роль в развитии двустороннего сотрудничества сыграли многочисленные встречи между прокурорскими, судебными органами и органами юстиции двух стран, а также эффективный диалог, установленный в рамках международных мероприятий.
Он особо отметил участие делегации прокуратуры Турции в сессии высокого уровня, проведенной в рамках COP29 и 29-й ежегодной конференции Международной ассоциации прокуроров.
Акгюн выразил благодарность за теплый прием и подчеркнул, что братские отношения между странами достигли наивысшего уровня в результате успешной политики глав государств.
На встрече также состоялся обмен мнениями по вопросам правовой помощи, экстрадиции, передачи осужденных и другим вопросам правового сотрудничества.