25 Հունիսի 2025 - 10:09
«Ադրբեջանի Հանրապետության օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ Մեծ վերադարձի II Պետական ծրագրի» նախապատրաստման աշխատանքային խմբի շրջանակներում ստեղծվել են ենթախմբեր, և հաստատվել է դրանց կազմը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, համապատասխան կարգադրությունը ստորագրել է վարչապետ Ալի Ասադովը։
Կարգադրության համաձայն՝ աշխատանքային խմբի ղեկավարը պետք է մինչև 2025 թվականի հոկտեմբերի 1-ը կազմակերպի ներկայացված առաջարկների քննարկումը խմբի շրջանակներում և ապահովի դրանց ներկայացումը Ադրբեջանի տնտեսության նախարարություն՝ Պետական ծրագրի նախնական նախագծի պատրաստման համար։
Տնտեսության նախարարությունը պետք է մինչև 2025 թվականի նոյեմբերի 1-ը աշխատանքային խմբի ղեկավարին ներկայացնի Պետական ծրագրի նախնական նախագիծը։

• Али Асадов подписал распоряжение по подготовке Госпрограммы по Великому возвращению
В рамках Рабочей группы по подготовке «II Государственной программы по Великому возвращению на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики» созданы подгруппы и утвержден их состав.
Как сообщает Caliber.Az, премьер-министр Али Асадов подписал соответствующее распоряжение.
Согласно распоряжению, руководитель Рабочей группы должен до 1 октября 2025 года организовать обсуждение представленных предложений в рамках группы и обеспечить их направление в Министерство экономики Азербайджана для подготовки предварительного проекта Государственной программы.
Министерство экономики должно представить предварительный проект Государственной программы руководителю Рабочей группы до 1 ноября 2025 года.