• Սենատոր Դեյնսը՝ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության համաձայնագրի օգուտների մասին
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ, սենատոր Սթիվ Դեյնսը X սոցիալական ցանցում հրապարակում է տարածել՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով սենատորի X էջին։
«ՀՀ վարչապետ Փաշինյանի հետ հանդիպման ժամանակ մենք քննարկել ենք՝ ԱՄՆ ներդրումները կարևորագույն հանքային ռեսուրսներում և տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր, այդ թվում՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հասնելու Թրամփի վարչակազմի ձգտումը:
Ես նաև կրկնեցի պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի խոսքերը այն մեծ օգուտների մասին, որոնք կստացվեն, եթե Հայաստանն ու Ադրբեջանը խաղաղության համաձայնագիր ստորագրեն», - գրել է սենատոր Դեյնսը։

• Сенатор Дэйнс о выгодах мирного соглашения между Баку и Ереваном
Член Комитета Сената США по международным отношениям, сенатор Стив Дэйнс в социальной сети Х поделился публикацией по итогам встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу сенатора в Х.
«Во время встречи с премьер-министром Армении Пашиняном мы обсудили инвестиции США в важнейшие минеральные ресурсы и проблемы региональной безопасности, включая стремление администрации Трампа к достижению прочного мира в регионе.
Я также вторил словам госсекретаря Марко Рубио о больших выгодах, которые будут, если Армения и Азербайджан подпишут мирное соглашение», – написал сенатор Дэйнс.