31 Մայիսի 2025 - 12:15
Ուզբեկստան կատարած այցի ընթացքում` արդարադատության նախարար Ֆարիդ Աhմեդովը հանդիպել է` Ուզբեկստանի արդարադատության նախարար Ակբար Տաշկուլովի հետ։
Այս մասին Armenia.Az-ին տեղեկացրել են Արդարադատության նախարարությունից։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը ստորագրել են` «Ադրբեջանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության և Ուզբեկստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության միջև 2025-2026 թվականների համագործակցության ծրագիրը»։
Համագործակցության ծրագրի համաձայն՝ 2025 և 2026 թվականներին նախատեսվում է անցկացնել կոնկրետ միջոցառումներ՝ Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի արդարադատության նախարարությունների միջև փորձի փոխանակման համար՝ փաստաբանների վերապատրաստման, նոտարական պրակտիկայի կատարելագործման, արդարադատության ոլորտում թվայնացման, օրենսդրության, դատաբժշկական փորձաքննության և այլ ոլորտներում։

• Баку и Ташкент будут сотрудничать в сфере юстиции
Министр юстиции Фарид Ахмедов в рамках визита в Узбекистан встретился с министром юстиции Узбекистана Акбаром Ташкуловым.
Об этом Armenia.Az сообщили в Министерстве юстиции.
В ходе встречи между сторонами была подписана «Программа сотрудничества между Министерством юстиции Азербайджанской Республики и Министерством юстиции Республики Узбекистан на 2025-2026 годы».
Согласно Программе сотрудничества, в 2025 и 2026 годах предусматривается проведение конкретных мероприятий по обмену опытом между министерствами юстиции Азербайджана и Узбекистана в области обучения юристов, совершенствования нотариальной практики, цифровизации в сфере юстиции, законодательства, судебной экспертизы и других областях.