31 Մայիսի 2025 - 10:47
Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Սերգեյ Վերշինինը և Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպան Ռահման Մուստաֆաևը քննարկել են՝ երկու երկրների միջև տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
«Անցկացվել է մտքերի փոխանակում՝ ռուս-ադրբեջանական համագործակցության մի շարք հարցերի շուրջ, այդ թվում՝ տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում», - նշվում է տեղեկատվության մեջ։
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունում հավելել են, որ հանդիպման ընթացքում երկու կողմերը նշել են՝ երկկողմ հարաբերությունների հետագա ամրապնդման կարևորությունը՝ համաձայն 2022 թվականի փետրվարի 22-ին ամենաբարձր մակարդակով ստորագրված դաշնակիցային համագործակցության մասին հռչակագրի դրույթների։

• Мустафаев обсудил взаимодействие в информационной безопасности с РФ
Замглавы МИД РФ Сергей Вершинин и посол Азербайджана в Москве Рахман Мустафаев обсудили взаимодействие двух стран в сфере информационной безопасности.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в сообщении МИД РФ.
«Проведен обмен мнениями по ряду вопросов российско-азербайджанского взаимодействия, в том числе в сфере информационной безопасности», - отмечается в информации.
В МИД РФ добавили, что в ходе встречи обе стороны отметили важность дальнейшего укрепления двусторонних отношений в русле положений подписанной на высшем уровне Декларации о союзническом взаимодействии от 22 февраля 2022 года.