31 Մայիսի 2025 - 11:25
Ադրբեջանում տուգանք է սահմանվել զինվորական համազգեստ կրելու համար օրենքով չնախատեսված դեպքերում այն անձի, ով ստացել է զինվորական համազգեստ կրելու իրավունք պարտադիր զինվորական ծառայությունից պահեստազոր զորացրվելուց, կամ պաշտոնաթող լինելուց հետո։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Վարչական իրավախախտումների մասին օրենսգրքում համապատասխան փոփոխությունները հաստատվել են նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից։
Ըստ փոփոխությունների՝ նման խախտման համար նախատեսվում է 500-ից 700 մանաթ տուգանք։
Բացի այդ, օպերատիվ-հետախուզական գործունեության սուբյեկտների, զինվորական անձնակազմի և դատախազության աշխատակիցների տարբերանշաններով զինվորական և հատուկ համազգեստի անօրինական կրելու համար տուգանքը 300-500 մանաթից բարձրացվել է մինչև 800-1000 մանաթ։

• В Азербайджане будут штрафовать за незаконное ношение военной формы
В Азербайджане установлен штраф за ношение военной формы в случаях, не предусмотренных законом, лицом, которому предоставлено право ношения военной формы после увольнения с действительной военной службы в запас или в отставку.
Как сообщает Armenia.Az, соответствующие поправки в Кодекс об административных нарушениях утвердил президент Ильхам Алиев.
Согласно изменениям, за подобное нарушение предусмотрен штраф в размере от 500 до 700 манатов.
Кроме того, штраф за незаконное ношение военной и специальной формы одежды со знаками различия субъектов оперативно-розыскной деятельности, военнослужащих и работников прокуратуры повышен с 300-500 манатов до 800-1000 манатов.