• Զաքիր Հասանովը՝ զինվորական կարգապահության ամրապնդման մասին
Մայիսի 30-ին տեղի է ունեցել Ադրբեջանի Զինված ուժերի կարգապահության, կայազորի, պահակախմբի և ներքին ծառայության վերաբերյալ նոր կանոնադրության նախագծերի շնորհանդեսը, որոնք մշակվել են համապատասխան գերատեսչությունների մասնագետներից կազմված աշխատանքային խմբի կողմից:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, միջոցառման ժամանակ մանրամասն տեղեկատվություն է ներկայացվել պաշտպանության նախարարի հրամանով ստեղծված աշխատանքային խմբի գործունեության, ինչպես նաև ներկայացված նախագծերի մասին։ Նշվել է, որ նոր կանոնադրության նախագծերը մշակվել են ժամանակակից պահանջներին համապատասխան և հաշվի առնելով ադրբեջանական բանակում հաջողված բարեփոխումները։
Միջոցառմանը ելույթ ունեցած պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանձնարարականներ է տվել զինվորական կարգապահության հետագա ամրապնդման վերաբերյալ։

• Закир Гасанов об укреплении воинской дисциплины
30 мая состоялась презентация новых проектов уставов вооруженных сил Азербайджана по дисциплине, гарнизонной, караульной и внутренней службе, подготовленных рабочей группой специалистов профильных ведомств.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на мероприятии была подробно представлена информация о деятельности рабочей группы, созданной приказом министра обороны с целью обновления военных уставов, а также о представленных проектах. Было отмечено, что новые проекты уставов разработаны в соответствии с современными требованиями и с учетом успешных реформ в азербайджанской армии.
Выступивший на мероприятии министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов дал рекомендации по дальнейшему укреплению воинской дисциплины и поощрению военнослужащих за образцовую службу.