30 Մայիսի 2025 - 14:31
Նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել՝ Ադրբեջանի Հանրապետության 2027-2030 թվականների սոցիալ-տնտեսական զարգացման ռազմավարության և Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրվածի տարածքներ Մեծ վերադարձի II պետական ծրագրի պատրաստման մասին:
Նախարարների կաբինետին հանձնարարվել է ինը ամսվա ընթացքում պատրաստել և նախագահին ներկայացնել՝ 2027-2030 թվականների սոցիալ-տնտեսական զարգացման ռազմավարության և Մեծ վերադարձի II պետական ծրագրի նախագծերը, ինչպես նաև առաջարկներ ռազմավարությամբ և պետական ծրագրով նախատեսված միջոցառումների իրականացման համար ֆինանսական միջոցների չափի և ֆինանսավորման աղբյուրների վերաբերյալ։

Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о подготовке Стратегии социально-экономического развития Азербайджанской Республики на 2027-2030 годы и II Государственной программы по Великому возвращению на освобожденные от оккупации территории Азербайджана.
Кабинету министров поручено в девятимесячный срок подготовить и представить президенту проекты Стратегии социально-экономического развития на 2027-2030 годы и II Государственной программы по Великому возвращению, а также предложения об объеме финансовых средств и источниках финансирования на реализацию мер, предусмотренных в стратегии и госпрограмме.