• Ադրբեջանն ու Քենիան փոխանակվում են կանաչ քաղաքային զարգացման փորձով
Ադրբեջանն ու Քենիան քննարկել են բնակարանային ապահովման, էկոլոգիապես մաքուր, անվտանգ և կայուն քաղաքաշինության զարգացման ոլորտում համագործակցության հեռանկարները։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է՝ քաղաքաշինության և ճարտարապետության պետական կոմիտեի նախագահ Անար Գուլիևը։
«Նայրոբի այցի շրջանակներում հանդիպում է տեղի ունեցել՝ Քենիայի հողերի, հանրային աշխատանքների, բնակարանաշինության և քաղաքաշինության զարգացման նախարար Ալիս Վահոմեի հետ։ Մենք նրան հրավիրել ենք մասնակցելու՝ Քաղաքայշինության (WUF13) համաշխարհային ֆորումի 13-րդ նստաշրջանին, որը տեղի կունենա Բաքվում 2026 թվականին, և միանալու կանաչ ու կայուն քաղաքային զարգացման վերաբերյալ փորձի փոխանակմանը», - ասվում է հրապարակման մեջ։

• Азербайджан и Кения обмениваются опытом зеленого градостроительства
Азербайджан и Кения обсудили перспективы сотрудничества в области жилищного обеспечения, экологически чистого, безопасного и устойчивого градостроительства.
Как сообщает Report, об этом председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев написал на своей странице в социальной сети «Facebook».
«В рамках визита в Найроби состоялась встреча с министром земельных ресурсов, общественных работ, жилищного строительства и градостроительства Кении Элис Вахоме. Мы пригласили ее принять участие в 13-й сессии Всемирного форума по градостроительству (WUF13), который пройдет в Баку в 2026 году, и присоединиться к обмену опытом по «зеленому» и устойчивому городскому развитию», - говорится в публикации.