• Բաքվում «Ղարաբաղյան գիշեր» կանցկացնեն
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, միջոցառումը կանցկացվի՝ Ղարաբաղի վերածննդի հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և կազմակերպմամբ, Մշակույթի նախարարության և Ադրբեջանի պետական ակադեմիական ֆիլհարմոնիայի կազմակերպչական աջակցությամբ, ինչպես նաև «Ադրբեջանի հեռուստատեսություն և ռադիոհեռարձակում» ՓԲԸ-ի տեղեկատվական աջակցությամբ։
Ադրբեջանի պետական ակադեմիական ֆիլհարմոնիայում օպերային ժանրում կայանալիք համերգին կմասնակցեն՝ աշխարհահռչակ տենոր, ժողովրդական արտիստ Յուսիֆ Էյվազովը, վաստակավոր արտիստ Աֆագ Աբբասովան, մենակատարներ Մահիր Թաղիզադեն և Այթաջ Շիխալիզադեն։ Որպես դիրիժոր հանդես կգա վաստակավոր արտիստ Էյուբ Գուլիևը։
Հիշեցնենք, որ մինչ օրս կազմակերպվել է չորս նմանատիպ համերգ՝ երկուսը՝ Բաքվում (2022 և 2024), մեկը՝ Գյանջայում (2023) և մեկը՝ Շուշայում (2024):

В Баку 26 июня состоится очередной благотворительный концерт «Карабахская ночь».
Как сообщает Report, мероприятие будет проведено по инициативе и организации Фонда возрождения Карабаха, при организационной поддержке Министерства культуры и Азербайджанской государственной академической филармонии, а также информационной поддержке ЗАО «Азербайджанское телевидение и радиовещание».
В концерте, который пройдет в оперном жанре в Азербайджанской государственной академической филармонии, примут участие всемирно известный тенор, народный артист Юсиф Эйвазов, заслуженная артистка Афаг Аббасова, солисты Махир Тагизаде и Айтадж Шихализаде. Дирижером выступит заслуженный артист Эйюб Гулиев.
Напомним, что на сегодняшний день организовано четыре аналогичных концерта: два в Баку (2022 и 2024 гг.), один в Гяндже (2023 г.) и один в Шуше (2024 г.).